مطابق با مطالعه بیماران در نیویورک، تقریباً همه بیماران بستری‌شده مبتلا به کرونا ویروس، یک مشکل سلامتی زمینه‌ای دیگر داشتند

نویسنده

سمنان، دانشگاه سمنان، دانشکده علوم

چکیده

یک مطالعه جدید در شهر نیویورک بر روی بیمارانی که به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 بستری شده بودند، نشان داد اکثر آنها بیش از یک مورد بیماری زمینه‌ای داشتند و به نظر می‌رسد برخی از این بیماری‌ها خطر تشدید عوارض بیماری جدید را به همراه دارند.

عنوان مقاله [English]

Almost Every Hospitalized Coronavirus Patient Has Another Underlying Health Issue, According to a Study of New York Patients

نویسنده [English]

  • Mahdi Ghorashiolhosseini

شایع‌ترین مشکلات سلامتی در میان بیماران کووید-19 بستری‌شده بر اساس مطالعه ۵۷۰۰ بیمار در منطقه شهری  نیویورک از  میان
همه بیماران بستری‌شده، ۸۸% بیش از یک بیماری همزمان داشتند:بیماری‌های زمینه‌ای خاص بیماران بستری‌شده همراه با داده‌های EHR موجود، از بیشترین تا کمترین نرخ شیوع: 
در یک مطالعه جدید انتشار یافته در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)، پژوهشگران در نظر داشتند به یافته‌های بیشتری درباره افراد بستری شده پس از ابتلا به کرونا ویروس جدید دست پیدا کنند. آنها به بررسی داده‌های سوابق پزشکی الکترونیکی ۵۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید-19 تحت پوشش خدمات سیستم Northwell Health در منطقه شهری نیویورک پرداختند در ماه مارس و اوایل آوریل در بیمارستان‌ها پذیرش شده بودند. این منطقه در حال حاضر، دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-19 در سراسر کشور است. میانه سن بیماران ۶۳ سال بود و ۹۴% آنها دست‌کم یک بیماری زمینه‌ای داشتند، به عبارتی آنها حداقل به یک بیماری دیگر غیر از کووید-19 مبتلا بودند. فشار خون بالا (در حدود ۵۳% از همه بیماران کووید-19)، اضافه وزن (در حدود ۴۲% بیماران دارای داده‌های BMI) و دیابت (در حدود ۳۲% همه بیماران) رایج‌ترین موارد این بیماری‌ها بودند.
در ادامه، پژوهشگران به بررسی داده‌های مربوط به ۲۶۳۴ بیماری پرداختند که در نهایت به دلیل فوت یا بهبودی و ترخیص از بیمارستان خارج شدند. حدود ۱۴% در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) تحت درمان بودند، ۱۲% از دستگاه تنفس استفاده کردند، ۳% درمان پیوند کلیه داشتند و ۲۱% فوت شده بودند. یافته‌های مربوط به افرادی که از دستگاه تنفس استفاده کرده بودند، تکان‌دهنده بود؛ ۸۸% درصد آنها جان خود را از دست دادند. در میان بیماران فوت شده، احتمال استفاده از دستگاه تنفس برای افراد مبتلا به دیابت بیش از سایرین بود.
کارینا دیویدسون، یکی از نویسندگان این مقاله و معاون ارشد انستیتو پژوهش‌های پزشکی Feinstein که بخشی از سیستم Northwell Health محسوب می‌شود، معتقد است «ابتلای همزمان به بیماری‌های جدی دیگر، شما را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد». «این یک بیماری بسیار جدی است و شانس بهبودی در موارد عفونت‌های شدید ناشی از آن بسیار کم است. ما از بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن جدی درخواست می‌کنیم اقدامات پیشگیرانه ویژه را مدنظر داشته باشند و در صورت مشاهده علائم و نشانه‌های ابتلا، بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنند. همچنین، در صورت تماس با شخصی که مبتلا به این ویروس بوده است، نیز باید بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنند.»
این مقاله ترجمه ای است از:
Almost Every Hospitalized Coronavirus Patient Has Another Underlying Health Issue, According to a Study of New York Patients, Mandy Oaklander, APRIL 22, 2020, TIME, Health Covid-19